Anasayfa - Ürünler - Eklem cerrahisi CHondro Grid
 

Eklem cerrahisi CHondro Grid

ChondroGRID, lokal olarak uygulanan, uygulandığı bölgede hidrolize kolajen , düşük moleküler ağırlıklı peptitler ile etkili olan, ağrılı ve hareket kabiliyetini kısıtlayan eklem rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili olan medikal bir malzemedir.  Bioteck – İtalya’ da üretilmekte olup CE belgesi, ISO belgesi mevcuttur.

 

Endikasyonları ;

– Başlıca eklemlerin (diz, omuz, kalça, dirsek ve bilek ) ağrılı semptomplarının ve fonksiyon kayıplarının önlenmesinde, ayrıca bunların tendonsu ve eklem bağ yapılarında, aşırı yüklenme, aşınma ve travmatik sonuçların tedavisinde etkilidir.

Chondrogrid’ in en çok kullanılacağı, semptom yönetimi ve fonksiyonel tedavi endikasyonları ; osteartritis, akut veya kronik ikinci seviye artrosnovitis veyahutta romatizma benzeri iltihap, travmalar, incinmeler, aşırı yük binme ve eklemler üzerinde fazla hareket sonucu oluşan rahatsızlıklardır. Chondrogrid aynı zamanda, menisküs ağrılarında ve menisküs temizleme ameliyatları öncesinde ve sonrasında ana terapi olarak, bağ doku tamiri veya temizleme ve/veya eklem kartilajın yeniden yapılanmasında etkilidir. Bu endikasyonlardaki uygulamalar, eklem içersine enjekte edilmesi ile uygulanır. Artroskopik kanül ile de uygulanabilir.

Travma ve/veya eklem çevresindeki lezyonlarda, tendon ve bağ doku yapılarındaki uygulamalarda, eklem çevresine ve yapının içersine süzdürürek uygulanır. 

 

 

 
 

                                Copyright © 2008-2012 ÜÇEL ECZA DEPOSU A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.                                                         
Adres: 1 No'lu Beşirli Mh. İhlas Sk. No:3/ A  PK: 61040 ORTAHİSAR/TRABZON/TÜRKİYE

Telefon: +90 462 229 02 44   223 40 25   Fax:  +90 462 229 87 46
E-mail: info@ucelecza.com